Det krävs mod för att släppa taget. Om beteenden, relationer och annat vad som helst som vi är känslomässigt bundna till. ⁣

Det krävs mod för att kasta sig ut i ovisshet och bli bekväm med att inte veta och lita på den där pulserande känslan i magen. Det krävs mod att möta sig själv där man är och våga vara den personen. ⁣Det vi har jobbat hårt för i GoBaow är just det. Modet i att leva i frihet. I relation till sig själv och andra. Fri från murar och saker som begränsar oss. Modet att leva i frihet – trygg att vara den man är. Vi har skapat, upplevt, stärkt och inspirerat. Vi har själva stärkts, vuxit och inspirerats. ⁣Med GoBaow ville vi ge verktyg till och lära våra ungdomar att committa till sig själva, sina egna processer, drömmar och behov. Och nu är det dags att släppa taget. Vi har landat i att det nu är dags att göra en paus med GoBaow och nyfiket se vad som händer framtiden. ⁣

GoBaow kommer inte starta några kurser till hösten. Vad som händer sen får vi se. ⁣

Till alla våra medlemmar, vi älskar er och tryggheten vi känner i GoBaow den finns kvar! Den lever inuti i er var och en. Så kör! Fortsätt uppleva, upptäcka och uttrycka det som är du. Och göra det som krävs. ⁣

För er som vill fortsätta utforska sin passion för dans rekommenderar vi Artistique dansskola i Göteborg.och danslärare My Josefsson som har jobbat länge med oss. ⁣

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *